Ярослав Гарцула -
абсолютний чемпіон України,
майстер спорту міжнародного класу
в класі аквабайки 
Граф Альваро де Марічалар
Саенс де Техада -
іспанський мореплавець,
закоханий в мрії та ідеї.

70 днів навколо Європи

Саме за такий час майстер спорту у класі
аквабайки Ярослав Гарцула зробить спробу обігнути
Європу по береговій лінії у липні-серпні 2009 року.
Український спортсмен подав заявку на рекорд Гіннеса.

З давніх-давен перетнути Атлантичний Океан вважалось справжнім викликом для мореплавців. З 1990 року відомі спортсмени різних країн намагались це зробити на водному мотоциклі.  Проте нікому не вдавалося це здійснити. Прагнення перетнути Атлантичний океан першим перетворилося у справжнє міжнародне змагання, що тривало роки. Європейські та американські мореплавці боролися за встановлення світового рекорду, це стало важливою віхою в історії мореплавства. Завдання було майже нездійсненним; але водночас таким омріяним, що суперники часто збирались щоб обмінятися набутим досвідом, стратегією, проектами...

Серед тих, хто змагався був і один іспанський спортсмен, який, починаючи із 1982 року, неодноразово здійснював великі морські подорожі.
Як і інші його суперники, він багато разів намагався перетнути Атлантичний Океан, проте безрезультатно. Однак наполегливість та вагомі причини, що надихали його (зокрема, боротьба з наркотиками шляхом пропагування здорового способу життя та спорту), привели його до успіху. Він став єдиним в історії мореплавцем, що зміг перетнути Атлантичний Океан на своєму маленькому аквабайку, довжиною 2,5 метрів...

Подолавши 10.000 морських миль, що розділяють Рим та Нью-Йорк, постійно на ногах, сам один на своєму крихітному “кораблику”, перетнувши Середземне море, Атлантичний Океан, Карибське Море та обігнувши усе Атлантичне узбережжя Сполучених Штатів, Альваро де Марічалар, мореплавець з Наварри, постав перед Статуєю Свободи з прапором Іспанії у руках, це була кульмінація подорожі, яку навігаційне товариство Лондона, оцінило як одну із найважчих морських подорожей в історії мореплавства.


Перейняти естафету Альваро де Марічалара зробить спробу українець, майстер спорту у класі аквабайки  Ярослав Гарцула. Euroracing 2009, саме під такою назвою стартуватиме у липні 2009 р. марафон на чолі з Ярославом Гарцулою. Український спортсмен подав заявку на рекорд Гіннеса. Ідентифікаційний номер заявки,  , зареєстрованої  в  офісі книги рекордів Гіннеса у Великобританії -117890.

Мета проекту: встановлення світового рекорду з водно-моторного виду спорту у класі аквабайки. Проект присвячується розвитку демократичних процесів в Україні.
Маршрут марафону: маршрут пролягатиме вздовж берегів Бельгії, Франції, Іспанії, Португалії, Італії, Хорватії, Чорногорії, Албанії, Греції, Туреччини, Болгарії, Румунії із фінішем в Україні (м. Київ).
Час проведення: липень -  серпень 2009 року.

Проект EURORACING 2009 передбачає проведення міжнародної експедиції, котра стане вагомим внеском у світові досягнення та дасть змогу гідно представити Україну на міжнародному рівні.
Встановлюватиме рекорд майстер спорту України, абсолютний чемпіон України у класі аквабайки  Ярослав Гарцула.
Аквабайк Ярослава Гарцули буде стартувати під національним прапором України. Провідною ідеєю марафону є донесення до світу демократичного духу, який панує сьогодні в Україні. Встановлення нового світового рекорду українським спортсменом буде наступним кроком у ствердженні іміджу України у світі. Під час подорожі будуть проводитись прес-конференції та зустрічі у найбільших портових містах країн, вздовж берегів яких проходитиме марафон.
Протяжність марафону  близько 20 000 км. Його успішне проходження означає побиття світового рекорду, найдовшої відстані на аквабайку, що був встановлений австралійськими мореплавцями у 2000 році. Пол Фуа (Paul Fua), Рендал Джонс (Randall Jones) та Лінден Парментер (Lynden Parmenter) обігнули на водних мотоциклах Австралійський континент за 106 днів та подолали таким чином 16 478 км.
Ярослава Гарцулу супроводжуватиме команда професіоналів.
Свою подорож спортсмен здійснюватиме на водному мотоциклі
Yamaha GP 1200 R. Ця модель не програла жодних перегонів
у своєму класі!

Причини, що спонукали Ярослава Гарцулу
піти на світовий рекорд:

Прагнення встановити новий світовий рекорд       
             для українського спорту.
    Прагнення утвердження іміджу України в світі.
    Пропагування здорового способу життя та спорту.
    Відчуття глибокої поваги до моря та природи.
    Прагнення здійснити свою мрію.


Ярослав Гарцула - майстер спорту України з аквабайків, триразовий чемпіон України та володар Кубку України. Народився у селі Вуйковичі Мостиського району Львівської області. У 1978 р. закінчив Львівський державний
інститут фізичної культури, спеціальність  фізична
культура та спорт. Навчався на кафедрі спортивної
гімнастики під керівництвом дворазового
олімпійського чемпіона Віктора Чукаріна. У 1982р.
закінчив Львівський державний лісотехнічний
інститут.

Ярослав Гарцула розпочав свою трудову діяльність
у 1978 році асистентом кафедри фізвиховання та
спорту у Львівському державному університеті імені
Івана Франка, пізніше викладав на кафедрі фізвиховання Львівського державного медичного інституту. Працював також у Львівському обласному комітеті ЛКСМУ у відділі спортивної та оборонно-масової роботи. 


У 1999р. заснував ПП „Саміра”, котре займається продажем килимів та декорів від провідних світових виробників. Зареєстрована торгова марка „Килими & ДекориТМ ” стала лауреатом міжнародного конкурсу „Золоті торгові марки України”, що свідчить про високий рівень професіоналізму.

Державні нагороди:
Кавалер ордену ІІІ ступеня „За заслуги” №6971 від 23 серпня 2005 року.

У 2003р. Ярослав Гарцула став засновником та головою правління Львівського відділення Федерації водно-моторного виду спорту України. Водночас він стає першим та єдиним на сьогоднішній день українським спортсменом, чий професіоналізм у класі PRO Runabout 1200 визнаний на міжнародному рівні. Ів Ван Хірс, головний організатор змагань на аквабайках, запрошував Ярослава Гарцулу на змагання Challenge, що проходять у Парижі. Challenge  перегони на аквабайках за участю 35 найкращих професіоналів зі всього світу.


У 2003р. на чемпіонаті України із водно-моторних видів спорту, який відбувся в Черкасах, Ярослав Гарцула посів перше місце у всіх заїздах чемпіонату і здобув золоту нагороду та почесне звання майстер спорту України. Звання майстра спорту України в класі аквабайки здобув перший в історії Ураїни. Зараз йому немає рівних в Україні, він бере участь у міжнародних змаганнях, які проводить Міжнародна Асоціація Водно-Моторних видів cпорту IJSBA. Він єдиний і перший поки що український спортсмен, який має ліцензію на право участі в міжнародних змаганнях.

Граф Альваро де Марічалар Саенс де Техада - іспанський мореплавець, закоханий в мрії та ідеї. Народився в Памплоні (Наварра, 1961). Свої перші кроки у мореплавстві він зробив, займаючись віндсерфінгом та був захоплений таємницею  “Синього Горизонту”.

Він навчався в Єзуїтському коледжі (з 9 до 15 років)
та став авіа пілотом, служив в армії в Повітряних
Військах. Будучи сином графа де Ріпальда
(військовий Наземних Військ) та внуком віконта
де Еса (котрий заснував Легіон, будучи Міністром
Короля Альфонса ХІІІ), він завжди відчував поклик до
військових справ. Проте внаслідок нещасного випадку
він пошкодив руку, що завадило йому здійснити свою
мрію  стати військовим пілотом. Таким чином, у 1982 році
він поїхав до Сполучених Штатів вивчати Менеджмент підприємства. Цього ж року зародилась його пристрасть до мореплавства на борту маленьких суден, що почали називатись “водними мотоциклами”, оскільки саме так можна найкраще розуміти море.

Після повернення до Європи, Альваро заснував ТелеСат (перше підприємство, що працювало в системі Супутникового Телебачення). Двадцятитрьохрічний юнак також був першим, хто почав займатись мобільною телефонією в Іспанії та у Франції. З того часу він поєднує свою підприємницьку діяльність з морськими подорожами, які принесли сім світових рекордів для Іспанського спорту:


2003 рік - Одиночна морська подорож: МОСКВА-САНКТ-ПЕТЕРБУРГ
2003 рік - Одиночна морська подорож: ПАРИЖ  ЛОНДОН.
                 СВІТОВИЙ РЕКОРД
2002 рік - Морська подорож через АТЛАНТИЧНИЙ ОКЕАН.
                 СВІТОВИЙ РЕКОРД
2000 рік - Одиночна морська подорож через ПАНАМСЬКОЙ КАНАЛ
1999 рік - Морська подорож: МАЛЬОРКА  САРДИНІЯ  МАЛЬОРКА.
                 СВІТОВИЙ РЕКОРД
1998 рік - Одиночна морська подорож: КАНАРСЬКІ ОСТРОВИ  БІЛЬБАО.
                 СВІТОВИЙ РЕКОРД
1997 рік - Одиночна морська подорож: СЕУТА  МАЛЬОРКА
1996 рік - Регата: Перша подорож навколо Мальорки (Перша класифікація)
1995 рік - Морська подорож через Гібралтарської протоки
1994 рік - Морська подорож: Сан Себастьян  Кадакес.
                СВІТОВИЙ РЕКОРД
1993 рік - Одиночна морська подорож: Севілья  Генуя.
                СВІТОВИЙ РЕКОРД
1992 рік - Одиночна морська подорож: ІБІСА  МАЛЬОРКА.
                СВІТОВИЙ РЕКОРД
1982 рік - Почав займатись мореплавством.